Jump to Navigation

Каталоги бібліотеки

Зорієнтуватися в бібліотечному фонді Вам допоможе система каталогів, які є своєрідним навігатором по фондах книгозбірні. Каталоги містять каталожні картки, на які згідно існуючим правилам бібліографічного опису занесені основні дані про кожний наявний в бібліотеці документ. Каталоги і картотеки бібліотеки розрізняються за видами відображених документів, призначенням, охопленням фондів, способом групування і формою представлення інформації.

Каталоги бібліотеки розташовані на вул. Професорській, 1, ІІ поверх, к. 18 та вул. Митрополита Андрея, 1, ІІІ, V поверх.
Електронний каталог дає можливість здійснювати швидкий і якісний пошук літератури за різними параметрами. 
Каталог містить такі матеріали:
- повний алфавітний каталог читального залу наукової літератури;
- каталог технічної літератури 1700-2017 рр.;
- повний каталог дисертацій;
- повний каталог авторефератів;
- алфавітний каталог нових надходжень з 2007 року;
- значну частину алфавітного каталогу відділу соціально-економічної літератури. Читати далі...

Фонди відділу відображено в паперових алфавітному та систематичному каталогах (вул. ген. Чупринки 130, І поверх) та значна частина відображена в електронному каталозі.

Систематичні каталоги дають можливість пошуку літератури за галузями знань, частини даної галузі або окремого питання (теми) та інформують читачів про наявність у фондах бібліотеки необхідної літератури.
 
Каталог фонду відділу книгозберігання відображає науково-технічну та природничу літературу з 1940 року.

Каталог зарубіжного фонду відділу книгозберігання відображає літературу науково-технічної та природничої тематики іноземними мовами, яка видана за кордоном.

Каталог бібліографічних видань відображає фонд бібліотекознавчо-бібліографічних видань.

АПП є своєрідним «ключем», що визначає шлях пошуку необхідної інформації і сприяє його оперативній повноті, це перелік предметних рубрик (на картках),  що розкривають зміст вміщених в систематичному каталозі творів друку і інших документів з вказівкою відповідних класифікаційних індексів. Картки з вказівкою рубрик розташовуються за алфавітом перших слів за правилами розстановки алфавітного каталогу.

Скористатися ним можна за адресою - вул. Професорська, 1, ІІ поверх, к. 18.

Каталог фонду навчальної та соціально-економічної літератури відображає фонд навчальної та соціально-економічної літератури, в тому числі літературу іноземними мовами, що видана за кордоном (вул. Митрополита Андрея, 1, ІІІ пов.)

Каталог фонду художньої літератури відображає фонд художніх творів,  літератури з літературознавства та науково-популярні видання різної тематики. Побудований на основі таблиць ББК та УДК, крім розділу літературознавства, який побудовано за таблицями для обласних бібліотек. (вул. Митрополита Андрея, 1, V пов.)

Каталог фонду навчальної літератури відображає фонди літератури відділів абонементів і читальних залів навчальної літератури (вул. Митрополита Андрея, 1, ІІІ пов.)

Каталог фонду соціальної та економічної літератури відображає соціальну, економічну літературу, підручники, навчальні посібники та літературу видану за кордоном (вул. Митрополита Андрея, 1, ІІІ пов.)

Каталог фонду художньої літератури відображає художні твори, літературознавчі та науково-популярні видання, в тому числі художню літературу іноземними мовами незалежно від місця видання. Картки розміщено відповідно до мови опису: за кириличним та латинським алфавітами (вул. Митрополита Андрея, 1, V пов.)

Фонду відділу книгозберігання. Відображає літературу, починаючи з видань 1940 року і до сьогодення основного книгосховища бібліотеки.

Фонду бібліографічних видань. Відображає фонд інформаційно-бібліографічних видань з 1980 р. і до сьогодення. Бібліографічні покажчики соціально-економічної та художньої літератури з 1983 р. відображаються відповідно у каталогах  фондів соціально-економічної та художньої літератури.

Каталог іноземного фонду відділу книгозберігання  відображає літературу, починаючи  з надходжень 1940 р.
В окремий алфавітний ряд виділено продовжувані видання різних наукових установ: «Праці», «Наукові записки». Картки цієї частини каталогу розташовано в алфавіті назв колективів, у межах колективів – за алфавітом назв творів.

Каталог журнального фонду відображає науково-технічні, суспільно-економічні та літературно-художні журнали. Картки на іноземні перекладні видання групуються окремо.

Каталог реферативних журналів (РЖ) знаходяться в читальному залі інформаційно-бібліографічних видань (вул. Професорська, 1, ІІ поверх, кім. 14).

Каталог дисертацій відображає дисертації наукових працівників університету «Львівська Політехніка» з 1949 р. і до сьогодення, та дисертації (мікрофіші) захищені в інших навчальних закладах.

Каталог авторефератів дисертацій ведеться з 1955 р. Автореферати дисертацій, які захищені в Національному університеті «Львівська політехніка», зберігаються за усі роки; автореферати дисертацій, захищених у інших ВНЗ – за останні 10 років. Картки розташовано за алфавітом прізвищ авторів дисертацій.

Каталог звітів (копій) науково-дослідних робіт установ та інститутів. Вміщує копії звітів науково-дослідних установ та інститутів від 1970 р.  Картки розставлено за алфавітом назв тем звітів.

Генеральний (службовий) каталог є найповнішим каталогом книжкового фонду бібліотеки, поєднує різні  каталоги бібліотеки. Відображає документи за алфавітом прізвищ індивідуальних авторів, назв колективних авторів та назв творів друку, дає відомості, у яких відділах систематичного каталогу вони відображені, про наявність допоміжних описів в алфавітному читацькому каталозі, вказує місце зберігання книги у бібліотеці, кількість примірників кожної назви. Призначений для службового користування під час комплектування та опрацювання літератури, довідково-бібліографічної, інформаційної роботи. Каталоги окремих видів видань його доповнюють.

Фонд іноземних книг виданих до 1939 р., (книжкове видання) у 5-ти частинах (1894, 1898, 1909, 1928, 1934 рр.).

Фонд іноземних періодичних та продовжуваних видань виданих до 1939 р. (книжкове видання у 2-х частинах).

На літературу, яка надходила з 1934–1941 рр., створено базу даних в електронному каталозі.
Для зручності користування друкованими каталогами та базою даних створено «Авторський покажчик», яким можна скористатися у  каталожному залі (вул. Професорська, 1, ІІ поверх, к. 18).You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.