Jump to Navigation

Корисна інформація

Задля максимального сповіщення наукової спільноти сучасні вчені намагаються якомога спростити доступ до результатів власних досліджень для колег-науковців. Відтак, у цілому світі зростає популярність руху Відкритого доступу – практики надання необмеженого і постійного доступу до наукових документів (статей, препринтів дисертацій, наукових монографій, книг etc.) через мережу Інтернет.

Згідно результатів досліджень, документи, які знаходяться у відкритому доступі, цитуються набагато частіше, у порівнянні з документами, що доступні виключно на умовах традиційної передплати.

Для полегшення орієнтування користувачів у приміщеннях бібліотеки - створено схеми розташування відповідних приміщень. Ви можете з ними ознайомитись у розділі "Фотогалерея" - "Розташування приміщень бібліотеки"

 

Лапідарний лінивчик-практикум, створений бібліотекарем для бібліотекарів, знайомить з відкритими інформаційними онлайновими ресурсами та базовими методиками пошуку наукових та навчальних документів у мережі Інтернет. Представлено у форматі pdf. СКАЧАТИ ТУТ.
 

Інформація про те, де можна отримати індекс ББК та УДК. Читати далі

Бібліографічний опис документів здійснюється згідно зі стандартами, які прийняті в Україні, зокрема, міждержавний «ДСТУ 7.1:2006. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання». Режим доступу: http://zounb.zp.ua/resourse/GOST/index.html (остання дата заернення 06.10.2016). Він є базовим для системи стандартів, правил та методичних посібників зі складання бібліографічного опису. При скороченні слів необхідно дотримуватись  вимог ДСТУ 3582: 2013 «Бібліографічний опис скорочення слів і словосполучень в українській мові» та ГОСТ 7.12.93 «Библиографическая запись. Сокращения слов на русском языке. Общие требования и правила». При створенні бібліографічного опису іноземною мовою враховувати вимоги ГОСТ 7.11–2004 «Система стандартов по информации, библиотечному и издательскому делу. Библиографическая запись. Сокращение слов и словосочетаний на иностранных европейских языках».

Бібліографічні описи створюють de visu, безпосередньо за оригіналами видань. Стандарт з бібліографічного опису документів «ДСТУ ГОСТ 7.1:2006. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання.» містить як обов’язкові елементи бібліографічного опису, так і факультативні. При оформленні списку літератури потрібно дотримуватись уніфікації (або вносимо лише обов’язкові елементи, або з допомогою факультативних робимо більш розширений опис по всьому списку літератури).

Приклади оформлення бібліографічного опису у списку: Читати далі...

За допомогою цього сервісу користувач може отримати електронні копії документів з фондів НТБ НУ «Львівська політехніка», бібліотек України та інших держав. Виконання замовлення здійснюється згідно Закону України «Про авторське право й суміжні права» № 3792-XII від 23.12.1993 р. cт. 22 і 23.

Відповідальність за використання електронної копії несе замовник.

Ви можете замовити:

·        копії окремих статей, опублікованих у періодичних та продовжуваних виданнях;

·        копії окремих сторінок, фрагментів або розділів з книг;

·        одночасно можна замовити не більше 10 копій. 

Термін виконання замовлення 3-4 робочі дні.

Послуги з Електронної доставки документів (ЕДД) надаються за адресою вул. Професорська, 1, ІІ поверх, відділ обслуговування науковою літературою.

Графік роботи:

    понеділок-п’ятниця: 10:00 – 18:00

    субота, неділя: вихідні

Контактна інформація:

    тел.: +38(032)258-21-63

    e-mail: 

Завідувач відділу: Кравчук Наталія Павлівна 

Для оформлення замовлення необхідно заповнити форму та вказати адресу електронної скриньки, на яку буде здійснюватися інформування про хід виконання запиту та надсилатиметься виконане замовлення. Читати даліYou are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.