Архітектура Львова та італійські міста. Що спільного?

У суботу, 17 березня, керівники спільного проекту Архітектура Львова Тетяна Казанцева та Сергій Лєонов  поділилися з нами своїми незабутніми враженнями від участі у 20-му симпозіумі “Heritage for Planet Earth 2018”, який відбувся 3-4 березня 2018 року у Флоренції.  Сергій Лєонов  розповів про подальший розвиток проекту Архітектура Львова, а саме роздумами про Італію.  Тетяна Казанцева  підготувала презентацію на тему "Поліхромні техніки та матеріали італійських міст - вплив на архітектуру Львова - роздуми та асоціації".

Присутні поринули в чарівну атмосферу таких італійських міст як Венеція, Верона та Флоренція. Саме там творили найяскравіші майстри малярства та архітектури Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Рафаель. На даній зустрічі можна було дізнатись багато цікавого: про улюблені кольори, інтер’єр, капелі, колони і дерев’яні портали романтичної Венеції, як виглядає поліхромія та декор у легендарній Флоренції, чим приваблюють Сади Боболи, про дивовижні фрески і статуї, які прикрашають сакральні споруди, храми, палаци, зокрема Каплицю Медичі, Палаццо Веккьо, Палаццо Дожів, музей моди «Палаццо Пітті» тощо. Доповідачі порівнювали своєрідну красу архітектурних пам'яток, парків Львова та відвіданих італійських міст.  Сергій Лєонов  наголосив, що для львів’ян та гостей міста вражаючою пам’яткою ренесансної архітектури Італії є Італійський дворик у Львові, де гармонійно передається атмосфера Венеції та Риму.

 Оксана Громова, завідучачка відділу книгозберігання НТБ, презентувала захоплюючу виставку, яку підготували працівники нашої бібліотеки. Серед представлених документів "Le fabbriche civili ecclesiastiche e militari di Sanmicheli Michele". У цьому виданні представлені проекти цивільних, церковних та військових фабрик Мікеле Санмікелі розроблені та вигравірувані Францеско Розані та Героламо Лучіоллі з ілюстративним текстом та портретом автора на вронтиписі. Також на виставці експонувалися праці Андреа Палладіо, Камерон Чарльза, Мікеланджело Буонарроті, Мікеле Санмікелі, Джованні Баттіста Піранезі, дослідження творчості Леонардо да Вінчі, Лоренцо Берніні, Філіппо Брунеллескі та інших.

А ще були представлені дизайнерські листівки від Тетяни Казанцевої та Сергія Лєонова, ну і звісно, варто було покуштувати смаколиків і обговорити дану тематику з іншими присутніми.

Відео усіх презетацій від Сергія Лєонова тут:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL6wzBNYdvlTuvhHthQoupaP1CQ64bL2Yq

Дякуємо організаторам події  Тетяні Казанцевій та Сергію Лєонову за пізнавальну інформацію та яскраві враження!