Міжнародний Тиждень Відкритого доступу 2018

Тема Міжнародного Тижня Відкритого Доступу 2018 р. - Designing Equitable Foundations for Open Knowledge «Створення рівних умов для відкритих знань», 22-26 жовтня

Відкритий доступ (англ. Open access (OA) – це безкоштовний, швидкий, постійний, повнотекстовий доступ в режимі реального часу до наукових та навчальних матеріалів, що реалізується для будь-якого користувача у глобальній інформаційній мережі. Cприяє поширенню результатів досліджень та підвищенню їх використання, залученню інвестицій в дослідження, розвитку науки, освіти та суспільства загалом.

Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу ініційовано Коаліцією наукових видавництв та академічних ресурсів за підтримки її прибічників у студентській спільноті 2008 р. Цього року всі українські бібліотеки знову об’єднають зусилля для проведення Міжнародного Тижня Відкритого Доступу, щоб внесок України у поширення ідей відкритого доступу став помітний для міжнародної спільноти і допоміг нам усім разом досягти високих результатів.

У рамках Міжнародного Тижня Відкритого Доступу 23 жовтня об 11.00 в читальному залі Науково-технічної бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка» (вул. Професорська, 1, II поверх) відбудеться вебінар “Метрики Scopus: CiteScore, SJR, h-index та інші”.

Під час вебінару ви дізнаєтесь про популярні метрики, які сьогодні активно використовують для порівняння журналів та науковців – CiteScore, SJR, h-index та про багато інших.

Вебінар проводить Сергій Назаровець, тренер Elsevier, заступник директора з наукової роботи ДНТБ України.

Запрошуємо всіх бажаючих.

НТБ Національного університету «Львівська політехніка» та рух Відкритого Доступу до наукової інформації

Упродовж року працівники бібліотеки проводять:

  • індивідуальні консультації та семінари за запитами з питань наукометрії: створення та редагування профілю вченого в Google Scholar; роботи із ідентифікатором ORCID; створення віртуального профілю вченого та його просування (на основі платформи ResearchGate);  роботи з бібліографічними менеджерами; оформлення бібліографічних списків та посиланнь в наукових роботах, відповідно до міжнародних стилів цитування, тощо.
  • допомагають розмістити у відкритий доступ  публікації, монографії, навчальні посібники, матеріали конференцій.
  • здійснюють  науково-консультативний супровід з питань включення наукових видань навчально-наукових інститутів та кафедр Львівської політехніки до наукометричних баз даних (Scopus, Web of Science, Index Copernicus) 
  • представляють науковий доробок вчених, дослідників, співробітників Національного університету «Львівська політехніка» у інституційний репозитарій відкритого доступу 

Весь спектр послуг розміщено на нашому сайті http://library.lp.edu.ua/uk