Науково-технічна бібліотека − Форуму випускників Політехніки

Пропонуємо короткий звіт про участь Науково-технічної бібліотеки у Форумі випускників. Ми готували свої заходи, керуючись провідною темою цьогорічного зібрання випускників і закликом «партнерство заради розвитку».

У рамках проведення Форуму випускників на заході «Алея проектів» представлено проекти реновації обох корпусів Науково-технічної бібліотеки: на Професорській та Митрополита Андрея. Їх розробка здійснена в процесі студентського навчального проектування на кафедрі дизайну архітектурного середовища Інституту архітектури під керівництвом доц. І. Воронкової.

Директор бібліотеки Андрій Андрухів на презентації проектів проаналізував існуючий стан будівель та окреслив перспективи розвитку бібліотеки в оновлених приміщеннях, підкреслив необхідність комплексного підходу до реновації, а саме: впровадження нової автоматизованої бібліотечної інформаційної системи, системи контролю доступу до приміщень, системи автоматизованого пожежогасіння, охоронної та пожежної сигналізації тощо.

Науково-технічна бібліотека запропонувала учасникам Форуму випускників Політехніки 2018 р. низку книжкових виставок, присвячених відомим постатям. Фонд цінної книги продемонстровано на виставці «Літографовані навчальні видання». Як приклад тісної співпраці професора і грона активних студентів, нами представлено унікальні примірники конспектів лекцій відомих викладачів ХІХ ст., записані і видані не менш знаними випускниками-політехніками.

Інша експозиція − «Дарувальники», яку ми організували із вдячності до наших колишніх читачів, що поповнили скарбницю знань цінними виданнями. Цього разу показано рідкісну суспільно-політичну і світоглядну літературу, подаровану бібліотеці родиною Євгена Лонкевича, кандидата технічних наук, багатолітнього наукового працівника кафедри електроприводу Інституту енергетики та систем керування, останнього власника і розпорядника приватної колекції Романа Ярославовича Луцика (1900–1974).

Пишаємося цінним подарунком для бібліотеки Alma mater від колишнього випускника, політика і громадського діяча, доктора економічних наук, професора Степана Давимуки, виданням «Український книжковий знак ХІХ–ХХ століть: каталог колекції Степана Давимуки». Тритомник містить екслібриси, авторами яких є відомі українські митці ХХ ст., розкриває історико-культурне та художнє значення українського книжкового знаку.

На наших стендах було представлено науковий доробок учених-випускників Львівської політехніки, акумульований у серіях покажчиків «Біобібліографія вчених Львівської політехніки» і «Друковані праці Національного університету «Львівська політехніка», які щорічно готує бібліотека, а також наукові праці професорсько-викладацького складу політехніків.

Окрім того бібліотека відчинила двері для учасників Панельної дискусії: «Україна і Світ. Стратегія Win-Win».

Повертаючись до головного меседжу Форуму, сподіваємось, що партнерство випускників з бібліотекою − інформаційним серцем університету, сприятиме не тільки її еволюції, але й розвитку Політехніки.

 

Рената Самотий