Перша публічна екскурсія бібліотекою для львів’ян та гостей міста

24 лютого у рамках проекту «Архітектура Львова» відбулася перша публічна екскурсія Науково-технічною бібліотекою (Професорська,1) для понад 90 відвідувачів: львів’ян і гостей міста.

Під час екскурсії ми запропонували заглянути до «найпотаємніших» закамарків будинку, де збереглися автентичні предмети інтер’єру, привернули увагу до різних деталей, які залишаються поза увагою наших користувачів.

Цього разу ми зробили спробу фрагментарно відтворити історичний шлях, який пройшла бібліотека від початку створення до середини ХХ століття. На тлі імпровізованого інтер’єру минулого століття на відвідувачів чекала виставка видань і бібліотечного реманенту книгозбірні. На експозиції було представлено видання, які першими внесено до інвентарної книги; друковані і карткові каталоги ХІХ ст.; унікальний пам’ятний запис десятитисячного номера до інвентарної книги з автографами Ради професорів Політехніки у 1901 р.; інвентарна книга 1939 року, яка проілюструвала вир історичних подій, що знайшли відображення у складі фонду бібліотеки та багато іншого. Окремої уваги заслуговували архівні матеріали перевірок у 1948-1953 рр. змісту фонду іноземних книг і журналів та друковані каталоги з «купюрами», як результат здійснення цієї роботи.

Додамо, що ексклюзивним «бонусом» для наших гостей став візит до історичного приміщення бібліотеки у головному корпусі Політехніки з унікальною бібліотечною шафою.