«Під провідною зіркою науки…» – присвячується Маріану Смолюховському

13.11.2018 р. о 14.30 Науково-технічна бібліотека, як співорганізатор реалізації міжнародного проекту з популяризації у наукових осередках України життя і діяльності польського вченого-фізика Маріана Смолюховського (1872–1917), запрошує у хол перед Актовою залою Головного корпусу Львівської політехніки на відкриття виставки плакатів «Під провідною зіркою науки: Маріан Смолюховський  – геніальний фізик і чудова людина», присвячених життєвому та науковому шляху Смолюховського.

У Програмі в Актовій залі Головного корпусу – Урочиста академія, організована Інститутом прикладної математики та фундаментальних наук Національного університету «Львівська політехніка» у рамках проведення 15-ої Відкритої наукової конференції ІМФН PSC-15 IMFS.

Наукова діяльність М. Смолюховського сьогодні не втрачає своєї актуальності. У ХХІ столітті наукові праці вченого мають понад 5000 цитувань у науковій літературі. Важливу роль у розвитку фізики ХХ ст. відіграли не тільки конкретні передбачення М. Смолюховського та пояснення явищ, а сам стиль його праць, які включали математичний апарат теорії ймовірностей і змінили інструментарій наступних поколінь вчених-фізиків.

Ініціатори проекту:

  • Музей Ягеллонського університету „Collegium Maius”
  • Бібліотека Інституту фізики, астрономії та прикладної інформатики Ягеллонського університету
  • Центральна бібліотека Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
  • Науково-технічна бібліотека Національного університету «Львівська політехніка»