Український журнал «Економіст»

Шановні користувачі!

Хочемо привернути Вашу увагу до колекції видань журналу «Економіст», що знаходиться у фонді нашої бібліотеки (читальний зал соціальної та економічної літератури, вул. Митрополита Андрея, 3, ІІ пов.).

Ідея створити український журнал «Економіст» за прикладом англійського журналу «The Economist» обговорювалась у Львові 1897 року серед активістів кооперативного руху. У 1898 році вийшло декілька номерів українського «Економіста», більше схожого на газету. 1904 року щомісячник «Економіст» став виходити регулярно.

Найголовніше завдання «Економіста» його редакція сформулювала так: «Пильнувати, аби маєток народний не марнувався, але розумним господарством та сполученими силами збільшився і дав нам силу добробуту».

Тематика журналу була дуже різноманітною: тексти та коментарі до нормативних актів, матеріали для навчання та підвищення кваліфікації, макроекономічні матеріали, огляди стану певних галузей, країн, форм господарювання. Багато уваги приділяв «Економіст» і проблемам сільського господарства – не тільки з економічної, а й з агротехнічної точки зору.

Постійно виходили добірки цін на продукцію підприємств, курси акцій, інформація про новинки економічної літератури та добірки новин, де повідомлення про події економічного життя співіснували з просто корисним та цікавим – скажімо, інформацією про перший вдалий політ літака братів Райт.

Журнал виходив до Першої світової війни. Потім, у 30-х роках, були спроби відродити його у тодішній столиці України – Харкові. Однак остаточне відродження друкованого видання відбулося в незалежній Україні – у Києві. Перші шість номерів вийшли в 1997 році.

Зараз цей проект реалізовано завдяки зусиллям Юрія Коваленка, Юрія Федорюка (видавнича фірма «Колегіум»), Валерія Геєця, Бориса Кваснюка (Інститут економіки і прогнозування НАН України) і багатьох інших небайдужих учасників та авторів.